chatters در روزنامه نشانه – 7 اردیبهشت روزنامه هدف

chatters در: روزنامه نشانه – 7 اردیبهشت روزنامه هدف روزنامه های ورزشی

گت بلاگز فارس تاثیر تنوع زیستی هرمنطقه بر گردشگری و اقتصاد

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: تنوع زیستی در سطح گونه و اکوسیستم، رکن مهمی در بسیاری از جنبه های گردشگری هست.

تاثیر تنوع زیستی هرمنطقه بر گردشگری و اقتصاد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ نبی الله مرادی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: جذب گردشگر از طریق مناظر جالب و تنوع زیستی غنی زیربنای اقتصادی در حفاظت از تنوع زیستی است.

عبارات مهم : همکاری
مرادی افزود: در اوضاع طبیعی در هر 400 سال یک گونه پستاندار و هر 200 سال یک گونه پرنده منقرض می شود ولی متاسفانه مستندات نشان می دهد که در 400 سال گذشته این روند چند برابر شده است و این دلواپس کننده است بعضی “سازمان های حفاظت از گونه ها” برآورد می کنند که گونه ها با سرعتی حدود “هر ۲۰ دقیقه یک گونه” در حال انقراض هستند.

وی به جایگاه ارزشمند استان فارس در برخورداری از مهمترین مناطق زیست محیطی و تنوع زیستی اشاره کرد و ادامه داد: استان فارس به لحاظ محیط زیست و برخورداری از تنوع گیاهی و جانوری از جایگاه بالایی برخوردار است.

مرادی همچنین زیاد کردن آگاهی و حساسیت مردمی نسبت به پرسشها زیست محیطی را راهکاری مناسب جهت عوض کردن الگوهای رفتاری و ترویج فرهنگ زیست محیطی اعلام کرد و بیان کرد: در شرایطی که فشار زیادی بر محیط زیست وارد می شود می توان با بهره گیر ی از نیروهای فعال و علاقمند همکاری تشکل های زیست محیطی و ایجاد همکاری و همکاری مردم از بسیاری از اثرات سوء و مخرب که باعث ایجاد لطمات جبران ناپذیر به محیط زیست می شود جلوگیری کرد.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست فارس تصریح کرد: انسان هر لحظه نیازمند محیط زیست است و جهت ادامه حیات نیاز مند تنوع زیستی به عنوان یک بانک ژن جهت برطرف انواع احتیاجات غذایی و دارویی و تحقیقاتی و علمی و پژوهشی است و در جهت پاسخگویی به این نیاز باید بخشی از مناطق بکر و ارزشمند به عنوان مناطق حفاظت شده است تحت حفاظت قرار گیرند.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: همکاری | استان فارس | تاثیر تنوع زیستی منطقه | گردشگری و اقتصاد | سطح گونه و اکوسیستم | حفاظت از تنوع زیستی | فارس |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog